Bilety onlineMuzeum dostępne
Strona korzysta z ciasteczek!

Nagroda w Konkursie „Kraków bez barier” w kategorii Najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem i statuetka Hermesa

Kolorowa fotografia przedstawiająca nagrodę

Informacja na temat odebranej nagrody

W tym roku w ramach konkursu „Kraków bez barier” tytuł najlepszej firmy wspierającej Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem i statuetkę Hermesa za najbardziej efektywne wsparcie rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem.

W tym roku w ramach konkursu „Kraków bez barier” tytuł najlepszej firmy wspierającej Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem i statuetkę Hermesa za najbardziej efektywne wsparcie rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem oraz dodatkowe inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami otrzymało Muzeum Krakowa.
Konkurs „Kraków bez barier” od kilkunastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także inicjatywy, postawy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta i pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm.
Od ubiegłego roku inicjatywa „Kraków bez barier” funkcjonuje w rozszerzonej formule. Nagrodami i wyróżnieniami honorowane są zarówno firmy architektoniczne, które przystosowują obiekty i przestrzeń publiczną do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak też twórcy innowacyjnych projektów badawczych i organizatorzy wydarzeń społecznych promujących Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.Do tegorocznej edycji wpłynęło ponad pięćdziesiąt zgłoszeń. W pięciu konkursowych kategoriach przyznano osiem nagród głównych i dziewięć wyróżnień. 
„Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz wyróżnionym. Uczestnikom i laureatom naszego konkursu gorąco dziękuję za działania, które unowocześniają nasze miasto, inspirują i pomagają tworzyć dobre wzorce. Serdecznie dziękuję również organizacjom pozarządowym reprezentującym środowiska osób niepełnosprawnych. Zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach, to w dużej mierze Państwa zasługa. Bez Państwa udziału budowanie „Krakowa bez barier” nie byłoby łatwe” – powiedział prezydent Jacek Majchrowski podczas uroczystego wręczenia nagród w Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory w dniu 3 lipca 2020.
Kolorowa fotografia przedstawiająca nagrodę