Онлайн квиткиСпівфінансується Європейським Союзом
Tłumaczenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Instytut Polska-Ukraina w ramach projektu "Przełamywanie barier" finansowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności.
Сайт використовує файли cookie!

Modernizacja sprzętu multimedialnego w oddziale Rynek Podziemny

Rynek Podziemny to jeden z flagowych okrętów Muzeum Krakowa. Rocznie odwiedza ten Oddział około 370.000 osób. Nasi goście, wędrując 5 metrów poniżej płyty krakowskiego Rynku, mogą poznać przeszłość miasta. Wystawa, którą można zwiedzać, została rozplanowana na 3.400 metrach kwadratowych powierzchni. Przewodni temat wystawy to dzieje średniowiecznego Krakowa, ze szczególnym uwzględnieniem roli miasta w społecznym, ekonomicznym i kulturowym krwioobiegu europejskim.
W celu przekazania wiedzy, wystawa posługuje się multimediami, przy pomocy których realizuje istotne punkty scenariusza. Po dziesięciu latach funkcjonowania konieczne stało się zmodernizowanie tego sprzętu. Dotychczas stosowane urządzenia wykorzystywały wychodzące już z użytku technologie. Z roku na rok rosły też koszty obsługi i serwisu.
Dzięki zrealizowanej modernizacji poprawiliśmy jakość prezentowanych materiałów i radykalnie ograniczymy zużycie energii elektrycznej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Пов&#039язані філії