Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Zgodnie z zaleceniami rządowymi informujemy, że od dnia 20 marca 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Krakowa są zamknięte. Nie ustajemy jednak opowiadać Państwu o Krakowie, zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się znowu w naszych oddziałach.
Strona korzysta z ciasteczek!

Modernizacja sprzętu multimedialnego w oddziale Rynek Podziemny

Rynek Podziemny to jeden z flagowych okrętów Muzeum Krakowa. Rocznie odwiedza ten Oddział około 370.000 osób. Nasi goście, wędrując 5 metrów poniżej płyty krakowskiego Rynku, mogą poznać przeszłość miasta. Wystawa, którą można zwiedzać, została rozplanowana na 3.400 metrach kwadratowych powierzchni. Przewodni temat wystawy to dzieje średniowiecznego Krakowa, ze szczególnym uwzględnieniem roli miasta w społecznym, ekonomicznym i kulturowym krwioobiegu europejskim.
W celu przekazania wiedzy, wystawa posługuje się multimediami, przy pomocy których realizuje istotne punkty scenariusza. Po dziesięciu latach funkcjonowania konieczne stało się zmodernizowanie tego sprzętu. Dotychczas stosowane urządzenia wykorzystywały wychodzące już z użytku technologie. Z roku na rok rosły też koszty obsługi i serwisu.
Dzięki zrealizowanej modernizacji poprawiliśmy jakość prezentowanych materiałów i radykalnie ograniczymy zużycie energii elektrycznej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Powiązane oddziały