Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 listopada 2020 - 31 stycznia 2021. Zapraszamy niebawem!
Strona korzysta z ciasteczek!

Dyrektor Michał Niezabitowski powołany na członka Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej

Szanowni Państwo,

W dniu 21 grudnia 2020 roku, odbył się w wersji online zjazd przedstawicieli muzeów rejestrowanych, którego celem był wybór kandydatów na członków Rady do Spraw Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej.Rada ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej to organ opiniodawczo - doradczy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działający na mocy art. 7 ustawy o Muzeach z dnia 21 listopada 1996 r. W Państwowym Rejestrze Muzeów, znajduje się obecnie 129 instytucji muzealnych upoważnionych do delegowania na zjazd swoich przedstawicieli.

Tegoroczne spotkanie, rozpoczęło się przemówieniem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

W wyniku tajnego głosowania, w którym wzięło udział 114 delegatów, wybrano 11 członków Rady, która następnie zostanie powołana przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w związku z wygasającą w dniu 2 kwietnia 2021 roku obecną kadencją.

Warto odnotować, iż dyrektor Michał Niezabitowski otrzymał największą ilość głosów spośród wszystkich nowo powołanych członków Rady!