List do przewodników z okazji Międzynarodowego Dzień Przewodnika Turystycznego

21 lutego to szczególna data w kalendarzu. W tym dniu przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, święto szczególnie bliskie Muzeum Krakowa.

Nie sposób  opisać, jak ważną rolę odgrywacie Państwo zarówno w funkcjonowaniu Muzeum Krakowa jak i całej gospodarki turystycznej miasta. Świadectwo profesjonalizmu i pasji zawodowej dawaliście wielokrotnie, czego najlepszym dowodem są opinie turystów. Bez Waszej wspaniałej pracy nie bylibyśmy w stanie jako instytucja przyjąć tak wielu gości  w poprzednich latach. Dziękujemy!

Korzystając z tej wyjątkowej okazji, w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Muzeum Krakowa, pragnę złożyć całej społeczności przewodnickiej serdeczne życzenia zdrowia, hartu ducha,
a nade wszystko rychłego powrotu do regularnej pracy w ukochanym zawodzie!

dr Michał Niezabitowski
Dyrektor Muzeum Krakowa