Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa, wybrany do Zarządu CAMOC

kolorowe logo CAMOCu

Informacje na temat CAMOCu

10 czerwca 2019 r. Dyrektor Muzeum Krakowa Michał Niezabitowski został wybrany do Zarządu CAMOC (The International Committee for the Collections and Activities of Museums of Cities).

10 czerwca 2019 r. Dyrektor Muzeum Krakowa Michał Niezabitowski został wybrany do Zarządu CAMOC (The International Committee for the Collections and Activities of Museums of Cities) na kadencję 2019-2022. Jest to znaczące wydarzenie, tym bardziej, że w skład tego międzynarodowego zarządu wchodzą wybitne postacie światowego muzealnictwa. Decyzja ta świadczy o tym, że Kraków utrwala pozycję jednego ze światowych liderów skupiających się na debacie oraz opiece nad dziedzictwem kulturalnym miasta.
CAMOC to prestiżowa organizacja zrzeszająca muzea miejskie z całego świata, która wchodzi w skład Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM. Muzeum Krakowa od wielu lat jest aktywnym członkiem Komitetu. Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa pełnił już funkcje członka zarządu w latach w latach 2010- 2013. W kwietniu tego roku, jednogłośną decyzją Członków Zarządu Komitetu CAMOC, Kraków został wybrany na miejsce kolejnej dorocznej, światowej konferencji muzeów miejskich w 2020 r., którą zorganizuje Muzeum Krakowa. Konferencja odbędzie się w dniach 7-10 czerwca i będzie dotyczyła odpowiedzialności społecznej muzeów miejskich.
Poniżej lista wszystkich członków zarządu powołanych w bieżących wyborach.

• Patricia Brignole – niezależna konsultantka muzealna, Argentyny
• Jenny Chiu – muzeolożka, Japonia