Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Wręczono Medale św. Krzysztofa

Po raz XII wręczono dziś Medale św. Krzysztofa będące formą podziękowania dla osób i instytucji wspierających działalność Muzeum Krakowa.
Kapituła w składzie: prof. dr hab. Jacek Majchrowski (Prezydent Miasta Krakowa, Kanclerz Kapituły Medalu św. Krzysztofa), prof. Jacek Górski, prof. dr hab. Jacek Purchla i dr Michał Niezabitowski (Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa) postanowiło wyróżnić:

W kategorii Wsparcie Merytoryczne
prof. Hanna Schreiber – politolożka i prawniczka, doktor habilitowana nauk humanistycznych specjalizująca się w międzynarodowych stosunkach kulturalnych, wykładowczyni na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego; za poparte wielką wiedzą i doświadczeniem wsparcie Muzeum w licznych działaniach na rzecz niematerialnego dziedzictwa Krakowa.

W kategorii Kultywowanie krakowskich tradycji i obyczajów
Katarzyna Chodoń – folklorystka, edukatorka polskich tańców i śpiewów tradycyjnych w nurcie Domu Tańca; za poznawanie, odkrywanie dla odbiorców, a także upowszechnianie, dokumentowanie i popularyzację szeroko pojętej kultury ludowej, za współtworzenie Teatru Złoty Róg, aktywnie współpracującego z Rydlówką, oddziałem Muzeum Krakowa.

W kategorii Wsparcie finansowe
Wodociągi Miasta Krakowa S.A.; za wspieranie finansowe i organizacyjne wielu projektów realizowanych przez Muzeum Krakowa, m.in. Pochodu Lajkonika - od 2022 roku Wodociągi są Mecenasem Muzeum Krakowa.

Na zdjęciu laureaci: Katarzyna Chodoń, Piotr Ziętara (Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa S.A.) i prof. Hanna Schreiber.
Fot. Kamila Buturla/Muzeum Krakowa