Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Limit osób: 16
Cena udziału: 20 zł
Zakup biletów online

Darcie pierza to synonim spotkania w babskim gronie. Monotonną pracę, jaką było wyskubywanie puchu, wykonywało się wspólnie w gronie kobiet w różnym wieku, urozmaicały ją rozmowy, opowieści, plotki i śpiew. Dzięki temu darcie pierza stawało się więc wspaniałą okazją do radosnego, towarzyskiego spotkania.
W Rydlówce nie będziemy może dosłownie drzeć pierza, ale chcemy odtworzyć atmosferę tamtych wieczorów. Okazją do spotkania będzie wspólne haftowanie – dedykowane zarówno rozpoczynającym przygodę z igłą, jak i doświadczanym hafciarkom. A jak to podczas spotkań bywa, będzie i kubek herbaty, drobna przekąska i czas na rozmowy oraz żarty tak, by każdy mógł poczuć się jak w domu i miło spędzić wieczór.
To spotkanie jest szczególnie dedykowane kobietom.

Osoby prowadzące: Kamila Zielińska/Joanna Zdebska-Schmidt

Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Rady Dzielnicy VI