„Miasto żydowskie, czyli spacerem wśród synagog” - spacer miejski z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji

Kolorowa grafika. Budynek Muzeum Nowej Huty.
Najważniejsze informacje
Start spaceru: Stara Synagoga (ulica Szeroka 24)
Czas trwania: 2 godziny
Limit miejsc: 10 osób
Udział bezpłatny
Konieczność rezerwacji:
Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang, e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109/ 691-377-437
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426-50-60

Spotkanie inkluzywne skierowane głównie do młodzieży oraz osób dorosłych niewidomych i słabowidzących.
Możliwa asysta z przystanku tramwajowego.

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer miejski z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”.

„Miasto żydowskie” w Kazimierzu zapoczątkowało kilka rodzin zamieszkałych na niewielkim obszarze w miejscu dzisiejszej Synagogi Starej w drugiej połowie XIV wieku. W ciągu trzech wieków rozrosło się do terenu obejmującego 1/5 całego Kazimierza, zamkniętego w obrębie dzisiejszych ulic św. Wawrzyńca, Wąskiej, Józefa, Estery, Miodowej i Dajwór. Dziś te ulice wyznaczają popularną trasę dla turystów zwiedzających Kraków, bo prowadzą szlakiem siedmiu synagog kazimierskich. Proponuję spacer tą trasą z informacjami, jakich przeciętny turysta raczej nie usłyszy: dlaczego nazwy ulic na Kazimierzu takie jak Józefa, Jakuba, Estery, Izaaka nie są poprzedzane przymiotnikiem „święty”, „święta”, od czego pochodzą nazwy Kupa, Miodowa, Lewkowa i jakie legendy wiążą się z niektórymi kazimierskimi synagogami. Zapraszamy!

Osoba prowadząca: Anna Jodłowiec- Dziedzic (asysta: Elżbieta Lang)
Kolorowa grafika. Budynek Muzeum Nowej Huty.
Najważniejsze informacje
Start spaceru: Stara Synagoga (ulica Szeroka 24)
Czas trwania: 2 godziny
Limit miejsc: 10 osób
Udział bezpłatny
Konieczność rezerwacji:
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426-50-60

Możliwa asysta z przystanku tramwajowego.