„Wesele” – między prawdą a fikcją

Kolorowa fotografia przedstawiająca mężczyznę w stroju Stańczyka siedzącego na ozdobionym drewnianym krześle. Czerwony strój zawiera w sobie również czerwone nakrycie głowy.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne, online
czas trwania:
60–75 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby100.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby100.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy100.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać mailowo pod adresem rydlowka@muzeumkrakowa.pl

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Warsztaty edukacyjne

Stanisław Wyspiański oparł swój dramat na kanwie prawdziwego wydarzenia, w którym brał udział. W Weselu realność ówczesnego Krakowa i jego mieszkańców spotyka się z fikcyjną symboliczną przestrzenią sztuki. Aby zrozumieć ten dramat konieczne wydaje się postawienie pytań o jego konstrukcję, sensy dosłowne, metaforyczne oraz kontekst historyczny i obyczajowy. Podczas warsztatów przyjrzymy się więc faktom i mitom związanym zarówno ze ślubem Lucjana Rydla, jak i z samym dramatem Wyspiańskiego.

Podstawa programowa (licea i technika)

Licea i technika: Język polski (zakres podstawowy): I.2, I.5, I.6, I.7, I.10, I.14, II.1.1, lektura obowiązkowa: 29; Historia (cele kształcenia): 4, 5, 6; Historia (zakres podstawowy): XXXI.4, XXXI.6, XXXV.1; Historia sztuki (zakres rozszerzony): I.1.f

Działo się w Krakowie - 20 listopada

20 listopada 1900 r. w kościele Mariackim w Rynku Głównym w Krakowie, odbył się ślub poety i dramaturga Lucjana Rydla z wiejską dziewczyną z Bronowic Małych, Jadwigą Mikołajczykówną. Opowiada Małgorzata Palka, starszy kustosz w Muzeum Krakowa.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne, online
czas trwania:
60–75 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby100.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby100.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Zamówienia należy składać mailowo pod adresem rydlowka@muzeumkrakowa.pl