T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Pałac Krzysztofory

Teraz zamknięte

Godziny otwarcia

7 - 29 listopadanieczynne

Lokalizacja

Rynek Główny 35, 31-011 Krakówtel. (+48) 12 619-23-35 e-mail krzysztofory@muzeumkrakowa.pl

Najbliższe wydarzenia w oddziale

Aktualności i komunikaty

23.05.2020 Wesprzyj działalność Muzeum Krakowa Działalność Muzeum Krakowa mogą Państwo wesprzeć na naszej stronie: https://www.muzeumkrakowa.pl/wesprzyj-nas 16.09.2016 Podpisanie umowy na dofinansowanie remontu Pałacu Krzysztofory 15 września 2016 r. w Pałacu Krzysztofory zostały podpisane umowy na dofinansowanie remontów siedzib dwóch krakowskich muzeów: Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Muzeum Inżynierii Miejskiej. 27.11.2018 Krakowskie szopkarstwo na liście UNESCO 29 listopada 2018 r. tradycja budowy wyjątkowych w skali świata szopek krakowskich została wpisana na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. 18.12.2018 Inauguracja obchodów studwudziestolecia istnienia MHK Muzeum Historyczne Miasta Krakowa uzyskało samodzielność prawną na mocy uchwały Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa z 31 maja 1899 roku. 17.12.2018 Nowa nazwa Z dniem 1 marca 2019 r., wraz z nowym statutem, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa będzie się posługiwać nową, skróconą nazwą – Muzeum Krakowa. 23.05.2019 Certyfikat UNESCO dla krakowskiego szopkarstwa Certyfikat UNESCO już w Krakowie! 07.08.2020 Bądź turystą w swoim mieście – odkryj Kraków! Akcja promocyjna w Muzeum Krakowa Odwiedź wszystkie nasze oddziały i zdobądź "Dyplom krakowianina"! 07.02.2020 Bezpiecznie w Muzeum Krakowa Muzeum Krakowa podejmuje wszelkich starań, aby byli Państwo u nas bezpieczni. 23.11.2020 „Krzysztoforskie reminiscencje” Zapraszamy na nowy cykl wykładów on-line!

Informacje praktyczne

Honorujemy
Karta dużej rodziny Karta dużej rodziny
Karta krakowska Karta krakowska

Skontaktuj się z nami!

Pałac Krzysztofory
Kierownik oddziału: Piotr Hapanowicz adres: Rynek Główny 35, 31-011 Kraków
formularz szybkiego kontaktu

Wesprzyj nas!

Lekcje muzealne w oddziale

przedszkola Legendy krakowskie Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! przedszkola Abecadło niepodległości Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! przedszkola „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…” Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! przedszkola Szopka krakowska Dom Zwierzyniecki , Celestat , Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! przedszkola Świąteczny kogel-mogel, czyli Wielkanoc po krakowsku Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy I-III Zwykłe niezwykłe widoki Krakowa, czyli jak wyglądał dawny Kraków Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy I-III Akademia pana Pstryka, czyli z wizytą w dawnym zakładzie fotograficznym Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy I-III Od kliszy do albumu, czyli jak mistrz Ignacy na Kraków patrzył Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Kraków od osady do miasta lokacyjnego Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Kraków – Trójmiasto – Aglomeracja Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Ku współczesności Jak powstawał Wielki Kraków? Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Robimy kotyliony, czyli warsztaty w barwach biało-czerwonych Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Tadeusz Kościuszko – żołnierz wolności Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Śladami powstańców styczniowych Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII „Poszli nasi w bój…”. Śladami miejsc związanych z czynem niepodległościowym w Krakowie w latach 1914–1918 Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Kultura rycerska Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Broń biała na przestrzeni dziejów Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Kraków z klisz Kriegerów. Spacer śladami fotografa Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! klasy IV-VIII Na drugim planie Kraków na starej fotografii Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć! licea Kraków od osady do miasta lokacyjnego Pałac Krzysztofory Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!