Legendy zaklęte w świetle i cieniu: legenda o królewskim trefnisiu, czyli Stańczyku

Najważniejsze informacje
Cena: 20,00 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp bezpłatny)
Zapisy: Centrum Obsługi Zwiedzających, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, tel. 12 426 50 60
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Limit: 30 osób (łącznie dzieci wraz z rodzicami)

Zapraszamy na warsztaty. Wydarzenie zapowiadające Imieniny Krzysztofa - Święto Pałacu Krzysztofory.

Kolorowy strój, czapeczka z dzwoneczkami i cięty dowcip. To może oznaczać tylko jedno: królewskiego błazna, czyli Stańczyka. Najbardziej znany trefniś zabawiający królów z dynastii Jagiellonów, nie tylko krakowianom płatał figle, ale także mieszkającym na Wawelu monarchom. A jakie to były psoty? Dowiecie się podczas lipcowych warsztatów.
Zapraszamy na rodzinne warsztaty teatru cieni, podczas których sami przygotujemy postacie, aby następnie wykorzystać je w przedstawieniu teatru cieni. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Prowadzenie: Teatr Otwarty
Najważniejsze informacje
Cena: 20,00 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp bezpłatny)
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl