Nie szata czyni człowieka, czyli spacer szlakiem dawnych krakowskich konfekcji

Najważniejsze informacje
Cena: 20,00 zł
Zapisy: Centrum Obsługi Zwiedzających, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, tel. 12 426 50 60
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Limit: 25 osób

Zapraszamy na spacer. Wydarzenie zapowiadające Imieniny Krzysztofa - Święto Pałacu Krzysztofory.

Jedną z wizytówek Krakowa są znajdujące się na Rynku Głównym Sukiennice. Przez wieki były najważniejszym miejscem, w którym odbywał się handel suknem. Gdzie poza Sukiennicami krakowianie zaopatrywali się w ubiory i jakie konfekcje odwiedzali? Jakie stroje uchodziły w XIX i XX wieku za najbardziej kontrowersyjne? Czy w przypadku krakowian możemy mówić o swoistym targu próżności dotyczącym ubiorów? Tego wszystkiego dowiemy się podczas spaceru.

Miejsce zbiórki: Pałac Krzysztofory

Prowadzenie: Justyna Kasińska/MK, Małgorzata Kuciel/MK