Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Listówka, otwartka i pisanka, czyli historie niezwykłe karty pocztowej

Kolorowy obraz przedstawiający kobietę w stroju tradycyjnym.
Najważniejsze informacje
Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat i ich opiekunów
Limit: 25 osób

Wystawa czasowa prezentowana jest na II piętrze Pałacu Krzysztofory, oddziale Muzeum Krakowa, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków
  • wystawę można zwiedzać w dniach 28.06 – 3.11.2024, wtorek – niedziela 10.00 – 18.00
  • rezerwacje i sprzedaż biletów na wydarzenia towarzyszące wystawie dokonuje się w Centrum Obsługi Zwiedzających, parter Pałacu Krzysztofory; godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00 – 19.00, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl,  tel. (+48) 12 426 50 60
  • oprowadzania kuratorskie oraz spotkania „Opowieści o obrazie…” w cenie biletu wstępu na wystawę
  • wykłady w ramach mini czwartkowego cyklu „Chłopomania dawniej i dziś” bezpłatne, podlegają rezerwacji w COZ
  • zajęcia dla rodzin z dziećmi w cenie 20 zł od dziecka (jednemu opiekunowi przysługuje darmowy wstęp)
  • spacery w cenie 20 zł od osoby
  • lekcje muzealne – 15 zł od osoby , bezpłatny wstęp na zajęcia edukacyjny przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
  • zajęcia dla osób ze szczególnymi potrzebami są realizowane bezpłatnie.  W sprawie zajęć prosimy o kontakt z koordynatorką cyklu Elżbietą Lang, e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, tel. 691 377 437
  • w sprawie oferty szkolnej na zamówienie należy kontaktować się z Oddziałem Pałac Krzysztofory: e-mail krzysztofory@muzeumkrakowa.pl, tel. (+48) 12 619 23 35. Opłata za zajęcia w ramach oferty szkolnej na zamówienie wynosi 15 zł od osoby, jedna nie mniej niż 200 zł od grupy.

Tematyczne oprowadzanie rodzinne

Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie „Wincenty Wodzinowski. Czuły obserwator”.

Obrazy Wincentego Wodzinowskiego stały się bardzo znane i popularne dzięki kolorowym reprodukcjom na kartach pocztowych. Kiedy narodził się pomysł wysyłania pocztówek, kto wymyślił jej popularną nazwę i jak zmieniał się jaj wygląd na przestrzeni lat dowiemy się podczas rodzinnego zwiedzania wystawy.

Wystawa przypomina życie i bogatą twórczość artysty- Wincentego Wodzinowskiego (1866, Igołomia -1940, Kraków), którego dzieła znajdują się w niemal każdej większej kolekcji muzealnej, a w ostatnim czasie stały się ponownie poszukiwane na rynku aukcyjnym osiągając coraz większe wyceny. Widzowie wyruszą w podróż śladami artysty- piewcy piękna podkrakowskiej wsi, pełnego pasji społecznika zaangażowanego w życie dwóch miast Krakowa i Podgórza) i patrioty- legionisty, jednego z uczniów Jana Matejki i wychowanka Akademii monachijskiej. Istotnym momentem dla jego kariery było współtworzenie wraz z Wojciechem Kossakiem oraz Janem Styką – „Panoramy Racławickiej”. Wystawa wpisuje się w misję Muzeum- jest kolejną opowieścią o Krakowie, widzianą przez pryzmat życia jego zwykłego-niezwykłego mieszkańca. Będzie to pierwsza próba monograficznego ujęcia twórczości malarza, osadzona w szerszym kontekście historii i kultury Krakowa przełomu XIX i XX stulecia. Wystawa jest niejako uzupełnieniem poprzedniej prezentowanej w pałacu Krzysztofory wystawy prac Włodzimierza Tetmajera.

Prowadzenie: Elżbieta Lang
Kolorowy obraz przedstawiający kobietę w stroju tradycyjnym.
Najważniejsze informacje
Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat i ich opiekunów