Polowanie na symbole małe i duże. Mizrach dla początkujących

Najważniejsze informacje
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Lato w Mieście jest odpłatny.

Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł
  • bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 20 zł
  • posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki
Bilety można zakupić online poprzez stronę https://bilety.mhk.pl , w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Informacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Warsztaty dla dzieci w wieku 10–13 lat Prowadzenie: Karolina Ożóg

Mizrach w kulturze żydowskiej to nic innego jak ozdobne tablice, które zawieszane były w synagogach i domach na ścianie wschodniej. Były malowane, rysowane, wykonywane w formie wycinanek czy haftów. Były też pełne symboliki. Podczas warsztatów poznamy elementy takich tablic, dowiemy się, jak je wykonywano i co mogło się na nich znajdować. Opowiemy o tym, co oznacza lew, a co orzeł. Rozwiążemy też zagadkę, dlaczego niektóre świeczniki mają siedem, a inne dziewięć ramion. Dowiemy się wreszcie, dlaczego drzewo i słońce są ważne w kulturze żydowskiej. Na koniec zajęć każdy uczestnik będzie miał szansę samodzielnie wykonać element mizrach!
Najważniejsze informacje
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.

Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł