Portret Krakowa malowany na płótnie

Najważniejsze informacje
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Lato w Mieście jest odpłatny.

Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł
  • bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 20 zł
  • posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki
  • sprzedaż biletów jest uruchamiana ok 3 tygodni przed danym wydarzeniem.
Bilety można zakupić online poprzez stronę https://bilety.mhk.pl, w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Informacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Warsztaty dla dzieci w wieku 10–13 lat Prowadzenie: Anna Cieplińska-Jaglarz

Wielcy artyści malowali niejednokrotnie Kraków, uwieczniając jego architekturę, mieszkańców, piękno, historię na wielkich i małych płótnach. Czy można jednak namalować… portret Krakowa? Podczas warsztatów porozmawiamy o intrygującym pochodzeniu niektórych kolorów farb używanych dawniej przez artystów oraz zapoznamy się z warsztatem malowania na płótnie. Zastanowimy się także, jak mogłaby wyglądać twarz Krakowa. W części praktycznej namalujemy na płótnach portrety naszego miasta. I nie bójcie się, nie musicie być wielkimi artystami, liczy się dziecięca fantazja!
Zajęcia przewidziane są na dziedzińcu Oddziału Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa, zachęcamy więc do zaopatrzenia dzieci w nakrycia głowy oraz napoje, przekąski. W przypadku niepogody warsztaty zostaną przeniesiony do sali edukacyjnej.

Uwaga! Sprzedaż biletów wyłącznie online
Najważniejsze informacje
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.

Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł
  • bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 20 zł
  • sprzedaż biletów jest uruchamiana ok 3 tygodni przed danym wydarzeniem.