Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!
Strona korzysta z ciasteczek!

Akademia Dydaktyczna

W czerwcu zakończyliśmy pierwszą edycję „Akademii dydaktycznej” - cyklu warsztatów metodycznych koncentrujących się na metodach edukacyjnych i środkach dydaktycznych możliwych do zaadaptowania na gruncie edukacji szkolnej.

Program na celu wsparcie nauczycieli poprzez wzmocnienie ich kompetencji dydaktycznych, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do uczenia się nowych rzeczy, inspirowanie do korzystania z nowych, twórczych rozwiązań edukacyjnych.

Podczas pierwszej edycji udział w warsztatach wzięło łącznie ponad 30 nauczycieli i nauczycielek z całej Polski. Podczas bezpłatnych zajęć online wspólnie zastanawialiśmy się jak pracować z relacjami świadków historii, jak budować narrację wokół muzealiów, czy fotografia może być czymś więcej niż tylko źródłem historycznym oraz jak i czy w ogóle zmieniały się mechanizmy propagandy na przestrzeni XX i XXI wieku.

Jesienią 2021 r. ruszamy z nową edycją „Akademii dydaktycznej”. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane udziałem w cyklu warsztatowym do śledzenia naszej strony internetowej na bieżąco, gdzie publikowane będą informacje o „Akademii”.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Katarzyną Kotulą-Domagałą z Działu Edukacji: edukacja@muzeumkrakowa.pl 

Zapraszamy serdecznie!