Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

111-lecia Piątki Krakowskiej

Kolorowa fotografia przedstawiająca harcerza

24.09 miały miejsce centralne obchody jubileuszu 111 lecia Piątki Krakowskiej, jednego z najdłużej istniejących środowisk harcerskich w Polsce.

Tradycyjne uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła, następnie odbył się apel na dziedzińcu Zamku Wawelskiego, oraz gra miejska. Jubileusz zakończył się ogniskiem w Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego.

Organizujący uroczystości Szczep 5 Krakowskich Drużyn Harcerskich "Wichry" im. phm. Stanisława Okonia "Sumaka Śmiałego", kontynuuje tradycje V Krakowskiej Drużyny Skautowej powstałej na przełomie 1911 i 1912 roku.
Kolorowa fotografia przedstawiająca harcerza