Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

26. Konferencja Generalna ICOM w Pradze

Sala konferencyjna

Przyjęcie nowej definicji muzeum

Szanowni Państwo,

w dniu 24 sierpnia na konferencji w Pradze, zdecydowaną większością głosów (92%), ICOM przyjęło nową definicję muzeum:
A museum is a non-for-profit, permanent institution in the service of socjety that researches, collects, conserves, interprets and exhibits tangible and intangible heritage. Open to the public, accessible and inclusive, museums foster diversity and sustainability. They operate and communictae ethically, professionally and with the participation of communities, offering varied experiences for education, enjoyment, reflection and knowledge sharing.
Sala konferencyjna