Dr Michał Niezabitowski Przewodniczącym Rady ds., Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej

Ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska wręczyła dziś powołania członkom Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej na kadencję w latach 2024-2027.

Przewodniczącym Rady został wybrany w tajnym głosowaniu dyrektor Muzeum Krakowa dr Michał Niezabitowski, zaś jego zastępczynią – Aldona Modrzewska, kierownik Działu Zbiorów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Rada jest organem opiniodawczo-doradczym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawach zarządzania, finansowania oraz polityki kulturalnej w zakresie muzealnictwa oraz spraw związanych z miejscami pamięci narodowej, w tym pomnikami zagłady.