Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Dziękujemy naszym sponsorom!

Kolorowy logotyp Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa dziękuje sponsorom wydarzeń oraz aktywności muzealnych.

79 Konkurs i Wystawa Szopek Krakowskich

Muzeum Krakowa dziękuje firmom za finansowe wsparcie oraz pomoc w organizacji 79. Konkursu i Wystawy Szopek Krakowskich. Właściwa naszym dobroczyńcom wielka świadomość znaczenia misji realizowanej przez Muzeum Krakowa pozwala nam zachować  i promować lokalny zwyczaj budowy szopek bożonarodzeniowych, mający swoje korzenie w XIX  w.

Partner Główny: Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie.

Sponsorzy i partnerzy: ARTIM Sp. z o.o., Oddział Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. w Krakowie – właściciel marki Lotto, Kärcher Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie, Wodociągi Miasta Krakowa S.A., IMAGO CENTRUM SZTUKI LUDOWEJ Sp. z o.o., Junior Bright Media – właściciel marki Czuczu.

Donośny głos Bolesława

Muzeum Krakowa prowadziło prace konserwatorskie i odnowiło dzwon Bolesław. Od 8 września 2020 r. możemy usłyszeć jego dźwięk z Wieży Ratuszowej. Tym samym wznowiliśmy tradycję, jaką jest bicie mieszczańskiego dzwonu na Rynku Głównym. Od XIV stulecia ogłaszał on krakowianom chwile dla miasta ważne, te podniosłe i te niebezpieczne. Dźwięk dzwonu brzmi również dziś z okazji istotnych i wyjątkowych wydarzeń, a to dzięki Krakowskim Zakładom Automatyki S.A., które sfinansowały zakup i instalację elektroakustycznego systemu nagłośnienia gongu.
Nasza wdzięczność dla Krakowskich Zakładów Automatyki S.A. wybrzmiewa z każdym dźwiękiem gongu.

Czysta pomoc

Dziękujemy sponsorowi - firmie Kärcher Sp. z o.o., która przekazała nam profesjonalny sprzęt czyszczący. Doceniamy zaangażowanie, fachową i kompetentną pomoc oraz szkolenie. Firma Kärcher Sp. z o.o. pokazała, że kultura i dziedzictwo jest naszym dobrem wspólnym. Dzięki jej aktywności możemy z czystą przyjemnością zapraszać gości muzealnych do zwiedzania naszych wystaw i oddziałów.

Współistnienie

Nietypowa dla muzeum wystawa Współistnienie to opowieść o czasach zarazy ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa. Fundacja Ziko dla Zdrowia nie przez przypadek została mecenasem właśnie Współistnienia. Mecenas wystawy twierdzi, że ekspozycja porusza temat niezwykle ważny i równie trudny, co warty opisania – nie tylko z punktu widzenia Fundacji, która zajmuje się zdrowiem, ale również z punktu widzenia całego społeczeństwa.

Współpraca z fundacją to nie tylko wsparcie finansowe, konsultacje dotyczące higieny i ochrony zdrowia, ale pomoc w organizacji warsztatów z higieny dla dzieci. To również troska o bezpieczeństwo zwiedzających, którzy otrzymują do biletu spray antybakteryjny do rąk.

Płynie Lajkonik, płynie…

Po rocznej przerwę spowodowanej pandemią, orszak Lajkonika wyruszył, a raczej wypłynął na wiślackie wody. Korowód galarów i innych flisackich jednostek, z tańcem Lajkonika, pokłonem miastu i mieszkańcom można było podziwiać z bulwarów wiślanych. Nie obyło się bez tradycyjnego haraczu od Prezydenta Miasta Krakowa, czego dopilnował nasz Partner Główny: Wodociągi Miasta Krakowa S.A. – w osobie prezesa Piotra Ziętary.
Kolorowy logotyp Muzeum Krakowa

Powiązane oddziały