Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Informacja dotycząca pracy w dniu 30 maja (Boże Ciało). Link
Strona korzysta z ciasteczek!

Dzień Polskiej Harcerki

Kolorowa fotografia przedstawiająca uśmiechniętą harcerkę

Dzień Polskiej Harcerki obchodzimy w pierwszą niedzielę października, rocznicę zakończenia walk Powstania Warszawskiego.

Jest to data wyznaczona przez instruktorki i harcerki, które przeżyły II wojnę światową i okupację, jako dzień pamięci i modlitwy za te, które odeszły na Wieczną Wartę. 
Harcerki z Małopolskiej Chorągwi Harcerek rozpoczęły obchody wspólną Mszą Świętą, przemarszem na plac Szczepański, a następnie odbył się uroczysty apel, a także warsztaty oraz gra terenowa dla gromad zuchenek oraz drużyn harcerek i wędrowniczek. Każda harcerka miała również możliwość skosztowania regionalnego przysmaku jakim jest obwarzanek krakowski.
Po południu instruktorki spotkały się w Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego, aby podsumować pierwsze 12 miesięcy trwającej kadencji, a także porozmawiać o założeniach i celach chorągwi, planowanych zmianach, a także roli komunikacji w efektywnym realizowaniu zamierzonych działań.
Na zakończenie dnia odbyło się ognisko, podczas którego 9 przewodniczek dołączyło do grona małopolskich instruktorek. Spotkanie stworzyło możliwość do lepszego poznania, a także przestrzeń do dzielenia się między sobą inspirującymi miejscami, działaniami w Krakowie i Małopolsce, w których można się rozwijać w różnych obszarach - od rozwoju społecznego, przez fizyczny po duchowy.
Kolorowa fotografia przedstawiająca uśmiechniętą harcerkę

Powiązane oddziały