Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

Elekcja Lajkonika

Mężczyzna w tradycyjnym stroju stoi w sali z dużymi oknami. Mariusz Glonek, fot. Łukasz Glonek

22 października, jednogłośną decyzją Orszaku, został wybrany nowy Lajkonik.

Nowym Lajkonikiem został związany z Pochodem Lajkonika od 1994, wieloletni pracownik Wodociągów a także syn ustępującego Lajkonika: Mariusz Glonek! Nowego Konika Zwierzynieckigo pierwszy raz oficjalnie zobaczą Państwo 15.06.2023. Mariuszowi gratulujemy i trzymamy kciuki by harcował nam długo i szczęśliwie!