Fashion Weekend Etno Show Ukraine

Zdjęcie młodej kobiety w niebieskim wianku z kwiatami, koralach i strojnej sukni.

Pokaz kolekcji etnicznych współczesnych projektantów ukraińskich z Połtawy, Kijowa, Charkowa, Winnicy, Kropiwnickiego, Lwowa.

Muzeum Krakowa zaprasza w dniach 27- 28 maja (sobota - niedziela) do Pałacu Krzysztofory, gdzie odbędzie się projekt artystyczno-kulturalny „FASHION WEEKEND Etno Show Ukraine” - Pokaz kolekcji etnicznych współczesnych projektantów ukraińskich z Połtawy, Kijowa, Charkowa, Winnicy, Kropiwnickiego, Lwowa.

Wydarzenie promuje ukraińskich projektantów i rzemieślników. Jest to niezwykła okazja, by wylicytować piękne ubrania i przedmioty, równocześnie wspierając Ukrainę.

Podczas Etno Show Ukraine kupimy też  fantastyczne stroje i biżuterię.
bilety w cenie od 65 zł: Etno Show Ukraine

Organizatorzy projektu artystycznego „FASHION WEEKEND Etno Show Ukraine”

• Organizacja publiczna „Art Center „Antre”, Miasto Lwów
  • Fundacja Widowisk Masowych, Miasto Kraków
  • Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie
  • Muzeum Krakowa
Przez dwa dni, 27 - 28 maja, w Krakowie będzie można oglądać tradycyjne stroje ukraińskie i etniczne kolekcje współczesnych projektantów z Ukrainy.
Naszą ideą jest przypomnienie, dlaczego mówimy o Ukrainie. Nie tylko dlatego, że jesteśmy krajem, w którym toczy się wojną i giną nasi rodacy. Chcemy pokazać za co walczymy, gdzie zakorzenione jest nasze serce i czym jest nasza kultura.

Współcześni ukraińscy designerzy chętnie sięgają po ludowe elementy strojów, a ich niezwykłe, często wręcz baśniowe projekty obejrzymy podczas  „FASHION WEEKEND Etno Show Ukraine”

@fine.genes
    @moshkovska_design