Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Fort Jugowice 52a z Nagrodą "Budowa roku 2021"

Kolorowa fotografia wnętrza fortu

Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego z I nagrodą w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa!

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie realizował w Forcie Jugowice 52a inwestycję, której celem była rewitalizacja i adaptacja zachowanych zabytkowych części fortu, a także jego rozbudowa. Projektantem rewitalizacji była Pracownia Architektoniczna Ferdzynowie z Łodzi, natomiast generalnym wykonawcą prac została firma Budmex sp. z o.o. z Nowego Sącza.
Kolorowa fotografia wnętrza fortu