Gra miejska „Akcja Krowodrza”

Kolorowe zdjęcie Uniwersytetu Jagiellońskiego Uczestnicy zeszłorocznej gry miejskiej "Zakonspiruj Kraków" organizowanej w ramach Dni Pamięci Ofiar Gestapo, fot. Tomasz Kalarus, Kraków 13.09.2021, wł. Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa zaprasza na grę miejską.

„Akcja Krowodrza” jest historyczną grą miejską, towarzyszącą wydarzeniu Dni Pamięci Ofiar Gestapo organizowanemu w Muzeum Krakowa. Gra tematycznie nawiązuje do dziejów konspiracji w Krakowie w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939-1945. Zadaniem drużyn będzie zaangażowanie się w życie okupowanego Krakowa, poprzez wykonywanie zadań i rozwiązywanie zagadek. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami wymagającymi wykazania się dużą wyobraźnią, umiejętnością wyciągania wniosków czy praktycznym zastosowaniem uzyskanych informacji. Tłem dla gry jest ponura rzeczywistość okupowanego Krakowa, a biorą w niej udział ludzie młodzi, których rówieśnicy sprzed niemal 80 lat traktowali niebezpieczeństwo jako wyzwanie. Nie zapomnieliśmy o zadaniach wymagających sprytu oraz stalowych nerwów.

Dla najlepszych drużyn przewidziane zostały nagrody rzeczowe i wydawnictwa muzealne.

Gra została zaprojektowana w oparciu o aplikację ActionTrack.

Termin: 12 września 2022 r., godz. 9:00-15:00.

Zgłoszenia: Mail ze zgłoszeniem zespołów należy przesłać na adres gry@muzeumkrakowa.pl do 8 września 2022 r.

Adresaci: uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych w drużynach maksymalnie 5-osobowych.

Miejsce: okolice centrum Krakowa.

Forma: gra miejska z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack.

Wymogi techniczne: telefon lub tablet z systemem iOS (w wersji 8.0 i wyższej) i Android (w wersji 4.2 i wyższej), zainstalowana bezpłatna aplikacja ActionTrack, mobilny dostęp do Internetu i włączona usługa lokalizacji.

Organizatorzy: Muzeum Krakowa oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie

Kontakt: Tomasz Stachów
gry@muzeumkrakowa.pl