Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Gra miejska „Zakonspiruj Kraków”

Kolorowa fotografia. Tłum ludzi pod arkadami

Gra miejska Zakonspiruj Kraków dobiegła końca! Przypominamy że była ona częścią programu tegorocznych Dni pamięci Ofiar Gestapo realizowanych w oddziale „Ulica Pomorska”.

W emocjonującej rywalizacji wzięło udział 30 zespołów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, skupiających 102 uczniów wraz z opiekunami. Gra oparta o aplikację AktionTrack poprowadziła uczestników śladami konspiracji podczas okupacji niemieckiej w Krakowie 1939-1945. Uczniowie wcielili się m.in. w studenta tajnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, harcerza Szarych Szeregów i członka plutonu „Alicja”, żołnierza krakowskiego Kedywu oraz łącznika Polskiej Partii Socjalistycznej – Wolność, Równość, Niepodległość.

Gra została wzbogacona przez rekonstruktorów odgrywających role cywilne, żołnierzy policji niemieckiej oraz NKWD.

Laureatami gry zostały następujące zespoły:

W Kategorii szkół podstawowych:

1.      Zespół „Super 2” ze Szkoły Podstawowej nr 93 im. L. Rydla w Krakowie

2.      Zespół „Bespół” z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie

3.      Zespół „RWD-5bis” ze Szkoły Podstawowej nr 128 w Krakowie

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

1.      Zespół „Lotnicy” z Technikum Lotniczego ZDZ w Katowicach

2.      Zespół „Kora” z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Krakowie

3.      Zespół „Flowersi” z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Bochni

W imieniu swoim i Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, z którym wspólnie grę zrealizowaliśmy, serdecznie dziękujemy za udział w naszym projekcie i gratulujemy zwycięzcom.

Opiekunów wszystkich zespołów, które nie odebrały nagród prosimy o kontakt z Katarzyną Łysak (email: katarzyna.lysak@ipn.gov.pl)
Kolorowa fotografia. Tłum ludzi pod arkadami