IX Bieg Pamiętaj z nami: Zmiany w organizacji ruchu

Kolorowa grafika. osoby biegną na tle parku.

Już w sobotę, 13 maja odbędzie się IX Bieg Pamiętaj z nami 2023 – pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Trasa biegu:

START godz. 11:55 – 12:00 ul. Pomorska (w kierunku Placu Axentowicza) – bieg skręca w prawo ul. Łobzowską do Al. Słowackiego – przebiegnięcie przez skrzyżowanie z Al. Słowackiego na wprost – ul. Łobzowska do ul. Garbarskiej – skręt w lewo dobiegnięcie do skrzyżowania z ul. Dunajewskiego – przebiegnięcie przez ul. Dunajewskiego, gdzie uczestnicy wbiegają na Planty i Plantami przebiegają przez ul. Św. Tomasza, ul. Szczepańską, ul. Szewską, ul. Św. Anny, ul. Franciszkańską i ul. Poselską – bieg dobiega Plantami do ul. Podzamcze – skręt w prawo i ul. Podzamcze dobiega do Bulwarów Wiślanych na które wbiega przez Centrum Informacji Turystycznej – górny bulwar koło smoka – pochylnia główna – Bulwar Czerwieński, Bulwar Inflancki – Bulwar Kurlandzki – Kładka Ojca Bernatka – Skręt w lewo w ul. Nadwiślańską – skręt w prawo ul. Krakusa – skręt w lewo ul. Piwna – Plac Bohaterów Getta – META i zakończenie imprezy. Przewidywany czas biegu około 60 min.

W związku z biegiem:

• ul. Pomorska zostanie zamknięta od godz. 10:00,
  • w trakcie trwania biegu na ulicach, które przecinają się z trasą biegu zostanie wprowadzona chwilowa przerwa w ruchu – po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu ruchu zostanie przywrócony,
  • na skrzyżowaniu ul. Podzamcze z ul. Straszewskiego zostanie zwężona jezdnia ul. Podzamcze w celu umożliwienia wyjazdu z ul. Straszewskiego w kierunku ul. Powiśle,
  • Bulwary Wiślane na odcinku od mostu Grunwaldzkiego do kładki Ojca Bernatka zostaną zamknięte dla ruchu pieszego i rowerowego od godz. 11:00 do 13:00,
  • ul. Nadwiślańska na odcinku od skrzyżowania z ul. Józefińską do ul. Krakusa oraz ul. Krakusa od ul. Nadwiślańskiej do ul. Piwnej i ul. Piwna od skrzyżowania z ul. Krakusa do Placu Bohaterów Getta zostaną zamknięte od godz. 10:00 do 14:00,
  • na ul. Pomorskiej po obydwóch stronach ulicy zostanie wprowadzony obustronny zakaz zatrzymywania znakami B-36 z tabliczkami informującymi o treści „Obowiązuje w dniu 13 V 2023 r. w godz. 6:00 – 14:00. Dotyczy również miejsc wyznaczonych” oraz na ul. Piwnej od Placu Bohaterów Getta od ul. Krakusa również po obydwóch stronach zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania znakami B-36 z tabliczkami informującymi o treści „Obowiązuje w dniu 13 V 2023 r. w godz. 6:00 – 14:00. Dotyczy również miejsc wyznaczonych”.
Kolorowa grafika. osoby biegną na tle parku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie zorganizowane we współpracy z:

Partnerzy

Logo Dzielnicy XIII PodgórzeLogo Dzielnicy V KrowodrzaLogo Dzielnicy I Stare MiastoLogo Instytut Judaistyki Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Oficjalny Patron Medialny wydarzenia