Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Konkurs wiedzy o Krakowie „Czy znasz Kraków”

Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Muzeum Krakowa oraz Centrum Młodzieży dr Henryka Jordana serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Krakowa i Małopolski do uczestnictwa w kolejnej już edycji konkursu wiedzy o Krakowie „Czy znasz Kraków”.

Temat przewodni tegorocznej edycji to: Kraków w latach 1918-1945.

Do 18 października 2021 r. organizatorzy czekają na zgłoszenia. Zapraszamy nie tylko uczestników indywidualnych, ale także trzyosobowe drużyny.

Dla laureatów konkursu zostaną przygotowane nagrody rzeczowe i dyplomy,
a dodatkowo laureat indywidualny – uczeń klasy maturalnej w roku szkolnym 2022/2023 będzie mógł wziąć udział w finale XXVII edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym nagrodami są miejsca na studiach stacjonarnych na tej uczelni. Sla najlepszej drużyny proponujemy 7-dniowy staż w Pałacu Krzysztofory Muzeum Krakowa.

Aby przystąpić do konkursu „Czy znasz Kraków?”, trzeba przeczytać obowiązkowe lektury i wysłuchać cyklu wykładów związanych z tematem konkursu, na które zapraszamy od 20 października 2021 r. do 16 lutego 2022 roku do Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory. Każdy zgłoszony uczestnik otrzyma na pierwszym wykładzie indeks, w którym będzie zbierał podpisy wykładowców oraz punkty.

Tradycyjnie już honorowy patronat nad konkursem sprawuje Rada Miasta Krakowa.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz niezbędnymi dokumentami potrzebnymi do zgłoszenia, które zamieszczamy poniżej.
Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Powiązane oddziały