Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Lekcje muzealne

Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Zapraszamy na wystawę "Współistnienie"!

Muzeum Krakowa zaprasza do odwiedzenia wystawy „Współistnienie” w Muzeum Podgórza.
To pierwsza taka ekspozycja w dziejach Muzeum Krakowa. Nie opowiada o tym, co wydarzyło się dawno, albo dawno dawno temu, a o emocjach, których od półtora roku wszyscy na co dzień doświadczamy. Pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie – zarówno prywatne, jak i społeczne. Ograniczyła możliwość kontaktów, wymusiła zmianę nawyków i przyzwyczajeń, postawiła nas wobec trudnych, często dramatycznych wyborów.
Śmierć i choroba bliskich, lockdowny, konieczność zachowania dystansu społecznego, nagła utrata źródeł utrzymania - jak radziliśmy i radzimy sobie w tej trudnej sytuacji. Co utraciliśmy wskutek pandemii? Co zyskaliśmy? Z jakimi nadziejami i obawami patrzymy w przyszłość?
To wystawa współtworzona przez mieszkańców Krakowa. Walczących z wirusem lekarzy i ratowników. Szukających na nowo swojego miejsca w odmienionym mieście przewodników turystycznych. Opisujące i rysujące swoje wrażenia dzieci. Artystów, dla których ten czas jest równocześnie doświadczeniem przerażającym i inspirującym…
Wszyscy oni podzielili się z twórcami „Współistnienia” swymi emocjami - radościami i smutkami, nadziejami i lękami. Bo to nie jest wystawa o chorobie, ani przebiegu pandemii, to opowieść o człowieku postawionym w skrajnej sytuacji, wobec bardzo trudnych wyborów. O każdym z nas.
Zamiast przemierzać archiwa i biblioteki, twórcy ekspozycji rozmawiali z osobami, które zechciały podzielić się z innymi swoimi emocjami i pamiątkami. Można to zrobić w dalszym ciągu. Zostawiając wpis na wystawie, przekazując wspomnienie lub inspirowane wystawą prace (wiersz, opowiadanie, rysunek, obraz). Wystawa trwa do kwietnia 2022 r. i będzie aktualizowana.
Okres lockdownów i zamknięcia szkół dotknął w sposób szczególny dzieci i młodzież. Wystawa stanowi doskonały punkt wyjścia do procesu przepracowania wydarzeń, które miały miejsce.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa „Współistnienie”, Muzeum Podgórza, ul. Limanowskiego 51

Cena lekcji na wystawie/zwiedzania z elementami lekcji: 80 zł od grupy + 4 zł od uczestnika.

Rezerwacja: m.zdeb@muzeumkrakowa.pl

Terminy (po uprzednim ustaleniu mailowym): od poniedziałku do piątku w godz. 9-16.
Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Powiązane oddziały