Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Moc minimalizmu i radość tworzenia - warsztaty tuszowego malarstwa japońskiego, sumi-e

Grafika z pomarańczowymi rybkami reklamująca wydarzenie.

Szkoła tuszowego malarstwa zaprasza na warsztaty!

Od października do czerwca, w godzinach od 11:00 do 17:00 (sobota) i od 10.00 do 16.00 (niedziela), zapraszamy Państwa na warsztaty tuszowego malarstwa japońskiego, sumi-e. 

Warsztaty odbędą się 21 października w Sali Spotkań Krakowian (Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35).

Pozostałe terminy już wkrótce!

Małgorzata Tohkou Olejniczak

"Jestem polsko-szwajcarską artystką i wieloletnim pedagogiem specjalizującym się w japońskim malarstwie tuszowym, które od 2007 roku promuję w Polsce i za granicą. Od ponad 20 lat pogłębiam swoją wiedzę na temat sztuki sumi-e u wybitnych mistrzów japońskich w Tokio i dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z polskimi studentami. W 2016 roku stworzyłam założyłam pierwszy w Polsce regularny kurs malarstwa japońskiego w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, a w tym roku współpracuję z Polską Akademią Nauk w Warszawie, prowadząc kursy w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie gdzie aktywnie uczestniczyłam w Miesiącu Japońskim.
Ponadto nauczam w Eko Haus w Düsseldorfie,w Benediktushof w Niemczech i renomowanym centrum kursów Ballenberg w Szwajcarii. Nauczam także w moim Atelier Margot w Zurychu, a ponadto prowadzę warsztaty specjalne w różnych miejscach w Europie.

Jako artystka wystawiam swoje prace na całym świecie w galeriach i na wystawach międzynarodowych, a moi studenci mają okazję regularnie wystawiać swoje prace w m. in. Japonii i co roku zdobywać tam wiele prestiżowych nagród.

Jestem członkiem jury i zarządu corocznej wystawy Art Beyond Boundaries w The National Art Center w Tokio oraz członkiem jednej z najstarszych galerii sztuki w Nowym Jorku, Noho M55 Gallery.
W 2016 roku otrzymałam nagrodę specjalną za moją pracę wystawianą w Tokyo Metropolitan Art Museum, następnie wiele innych nagród w latach 2016-2021.. W 2020 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii przyznało mi nagrodę specjalną za całokształt mojej pracy promującej kulturę japońską poza Japonią. W 2021 otrzymałam japoński pseudonim artystyczny Tohoku 東虹 - Wschodnia Tęcza) nadany
przez mojego mistrza Tohuna Kobayashiego, jednego z najwybitniejszych mistrzów sumi-e Japonii. W 2022 otrzymałam Semi-Grand
Award w The National Art Center w Tokio.
Jako pedagog spełniam swoją misję rozprzestrzeniania na całym świecie wiedzy o tradycjach malarstwa japońskiego i całej palety technik sumi-e, które w wielu przypadkach nie są zapisane w księgach, ale przekazywane uczniom przez mistrzów."
Grafika z pomarańczowymi rybkami reklamująca wydarzenie.

Plakat

Powiązane oddziały