Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.
Strona korzysta z ciasteczek!

Muzeum Krakowa dziękuje radnym dzielnicowym

Radni dzielnic na spotkaniu w Sali Miedzianej

To była wyjątkowa okazja - we wtorek spotkaliśmy się w Muzeum Krakowa z przedstawicielami Rad Dzielnic, aby porozmawiać o współpracy.

„Słuchamy Krakowa, dokumentujemy i opowiadamy miasto”

Z roku na rok układa się ona coraz lepiej, a dzięki niej oddziały Muzeum Krakowa mogą realizować więcej projektów dla mieszkańców miasta.
Misja Muzeum Krakowa: „Słuchamy Krakowa, dokumentujemy i opowiadamy miasto” jest zbieżna z działalnością Rad Dzielnic, co podkreślał podczas spotkania zarówno dyrektor dr Michał Niezabitowski, jak i uczestniczący w spotkaniu radni oraz kierownicy naszych oddziałów.
W 2022 roku Rady Dzielnic przekazały lub przekażą Muzeum Krakowa w sumie 172,1 tys. zł. Dzięki temu nasze oddziały mogą zorganizować liczne lekcje muzealne, warsztaty, spotkania, wykłady i spacery – dla różnych grup wiekowych, a także dla osób z niepełnosprawnościami.

Rady Dzielnic wspierają też organizację wydarzeń cyklicznych: Pamiętaj z nami, Zajrzyj do Huty, Średniowiecze da się lubić, Dni Pamięci Ofiar Gestapo, Osadzanie Chochoła czy Konkurs Szopek Krakowskich. Współfinansują również zakupy do zbiorów Muzeum Krakowa oraz nagrody w konkursach.

Dziękujemy za Państwa wsparcie

Szanowni Państwo! Bardzo nam miło, że zaufaliście Muzeum Krakowa i jego oddziałom. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i zapraszamy do dalszej.

Rok 2023 zapowiada się pod tym względem rekordowo – Rady Dzielnic Krakowa zarezerwowały w swych budżetach na współpracę z nami 276 500 zł.

Serdecznie wszystkim Państwu dziękujemy!
Radni dzielnic na spotkaniu w Sali Miedzianej