Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.
Strona korzysta z ciasteczek!

Neon Księgarnia wrócił do Podgórza

Trzy kobiety prezentujące neon Księgarnia

Informacje na temat Muzeum Podgórza

Dzięki współpracy Muzeum Neonów w Warszawie oraz Muzeum Krakowa cenny neon „Księgarnia” trafił do Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Krakowa. Neon przez lata zdobił fasadę księgarni przy ul. Kalwaryjskiej.

Dzięki współpracy Muzeum Neonów w Warszawie oraz Muzeum Krakowa cenny neon „Księgarnia” trafił do Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Krakowa. Neon przez lata zdobił fasadę księgarni przy ul. Kalwaryjskiej. Był znanym i rozpoznawanym symbolem tej okolicy, na trwałe wpisał się w dziedzictwo Podgórza. 
Po likwidacji księgarni, trafił do Muzeum Neonów w Warszawie, które zdecydowało się przekazać neon do Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Krakowa. W dniu 20 sierpnia br. został on przywieziony z Warszawy do Krakowa. Następnie będzie poddany konserwacji, o dokładnym miejscu gdzie neon będzie można oglądać Muzeum Krakowa poinformuje po zakończeniu działań konserwatorskich.
Trzy kobiety prezentujące neon Księgarnia

Powiązane oddziały