Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Neon Księgarnia wrócił do Podgórza

Trzy kobiety prezentujące neon Księgarnia

Informacje na temat Muzeum Podgórza

Dzięki współpracy Muzeum Neonów w Warszawie oraz Muzeum Krakowa cenny neon „Księgarnia” trafił do Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Krakowa. Neon przez lata zdobił fasadę księgarni przy ul. Kalwaryjskiej. Był znanym i rozpoznawanym symbolem tej okolicy, na trwałe wpisał się w dziedzictwo Podgórza.
Po likwidacji księgarni, trafił do Muzeum Neonów w Warszawie, które zdecydowało się przekazać neon do Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Krakowa. W dniu 20 sierpnia br. został on przywieziony z Warszawy do Krakowa. Następnie będzie poddany konserwacji, o dokładnym miejscu gdzie neon będzie można oglądać Muzeum Krakowa poinformuje po zakończeniu działań konserwatorskich.
Trzy kobiety prezentujące neon Księgarnia