Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

„PACZKA POD CHOINKĘ”

W tym roku Muzeum Krakowa bierze udział w akcji „PACZKA POD CHOINKĘ”. Dary możecie przynosić do skrzynki znajdującej się w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory.

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa oraz Fundacja z rąk do rąk, prowadząca na facebooku Grupę Kraków - oddam za darmo zapraszają do udziału w akcji „PACZKA POD CHOINKĘ”.
Idea akcji jest prosta. Chcemy sprawić radość dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej, ale - jak wszystkie dzieci na świecie - marzą o gwiazdkowych prezentach. Ogłaszamy więc wielką zbiórkę prezentów dla dzieci, które na szczodrość tradycyjnego Mikołaja raczej liczyć nie mogą, a jak wszystkie dzieci na świecie, bardzo na nią czekają.
Do udziału w zbiórce gwiazdkowych prezentów organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic, firmy i organizacje pozarządowe, członków grupy na Facebooku Kraków – oddam za darmo, także pracowników Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych.
Akcja obejmie wsparciem min. ośrodki wsparcia dziennego, placówki opiekuńczo-wychowawcze, terapeutyczne, interwencyjne, ośrodki kuratorskie oraz szkoły specjalne z Krakowa. Zamierzamy przekazać gwiazdkowe prezenty kilku tysiącom dzieci. To, jakie prezenty im przygotujemy, zależy od naszego wspólnego zaangażowania.
Zbiórka darów prowadzona będzie do 13 grudnia 2023 roku. 14 grudnia odbędzie wielki finał z udziałem dzieci, przedstawicieli władz miasta, ofiarodawców i oczywiście mikołajów z różnych stron świata.

CO ZBIERAMY?

Wszystko, z czego dzieci mogą się ucieszyć:
· przybory szkolne i artykuły plastyczne,
· artykuły biurowe i papiernicze,
· odzież,
· kosmetyki i środki czystości,
· chemia gospodarcza,
· sprzęt AGD,
· elektronika,
· produkty spożywcze i słodycze,
· gry,
· artykuły sportowe,
· książki,
· zabawki,
· instrumenty muzyczne.
Link do mapy punktów zbiórki: link
 

Powiązane oddziały