Podgórze + Nauka - święto oddziału Muzeum Podgórza

Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, w ramach corocznie odbywającego się Święta oddziału zaprasza na wydarzeniu jemu towarzyszące!

Podgórze + Nauka
Tegoroczna edycja poświęcona będzie nauce pojmowanej dwojako. Z jednej strony, zajmiemy się nauką „akademicką” i jej zastosowaniem w życiu, od czasów legendarnych (i alchemii) po czasy współczesne i np. nowoczesną inżynierię kolejową. Z drugiej strony, silnym akcentem będzie historia szkolnictwa podgórskiego, w tym jego siedzib i postaci z nim związanych.

Program wydarzeń w dniu 26 lutego (sobota)

W ramach tegorocznej edycji święta oddziału przygotowane zostaną:

26 lutego 2022 (sobota)
· godz. 11:00 spacer „Inżynieria kolejowa w Podgórzu na przestrzeni dziejów”
Prowadzenie: Dominik Lulewicz
Miejsce zbiórki: Plac Przystanek (przy starym budynku dworca, obok stacji kolejowej Podgórze SKA)

· godz. 12:00 oprowadzenie po wystawie stałej "Nauka, naukowcy i nauczyciele pod Kopcem Kraka"
Prowadzenie: Jakub Jastrzębski

· godz. 15:00 wykład online „Pan Twardowski i Kraków alchemików”
Prowadzenie: Tomasz Majkowski z Wydziału Polonistyki UJ, transmisja online na profilu Facebook Muzeum Podgórza

Program wydarzeń w dniu 27 lutego (niedziela)

27 lutego 2022 (niedziela)
· godz. 10:00 spacer „Szlakiem Podgórskich szkół. Historia i architektura”
Prowadzenie: Jakub Jastrzębski
Miejsce zbiórki: Muzeum Podgórza

Prowadzenie: Robert Gaweł

· godz. 14:00 pokaz sztuki alchemicznej
Prowadzenie: dr Bartłomiej Koźniewski,
Miejsce zbiórki: dziedziniec Muzeum Podgórza

· godz. 15:00 wykład online „Od żywiołów i pryncypiów, po kwarki i leptony - historia sztuki (al)chemicznej przez wieki”
Prowadzenie: dr Bartłomiej Koźniewski, transmisja online na profilu Facebook Muzeum Podgórza

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!
Kolorowy baner reklamujący wydarzenie