Bilety onlineMuzeum dostępne
Zmienione godziny otwarcia Muzeum Krakowa w okresie Świąt Bożego Narodzenia Link
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Podpisanie umowy na dofinansowanie remontu Pałacu Krzysztofory

Zdjęcie przedstawiające dwóch mężczyzn siedzących przy biurku i podpisujących umowę

Informacje na temat podpisania umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego

15 września 2016 r. w Pałacu Krzysztofory zostały podpisane umowy na dofinansowanie remontów siedzib dwóch krakowskich muzeów: Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Muzeum Inżynierii Miejskiej.

15 września 2016 r. w Pałacu Krzysztofory zostały podpisane umowy na dofinansowanie remontów siedzib dwóch krakowskich muzeów: Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa jest to początek ostatniego etapu renowacji jego siedziby głównej – Pałacu Krzysztofory. Remont Krzysztoforów prowadzony od 2005 r. to jeden z najbardziej kompleksowych i ambitnych projektów renowacji zabytkowych przestrzeni wokół Rynku Głównego.
Dotychczas, między innymi dzięki środkom ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa oraz funduszy europejskich z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, udało się wyremontować i dostosować do wymagań silnej, dynamicznie się rozwijającej nowoczesnej placówki cześć położoną przy ul. Jagiellońskiej, skrzydło zachodnie, znajdujące się wzdłuż ul. Szczepańskiej, od strony ul. Jagiellońskiej oraz odnowić fasadę Pałacu.
Dzięki dotychczasowym funduszom Muzeum pozyskało powierzchnie na nowoczesne biura, zaplecze techniczne oraz przede wszystkim sale ekspozycyjne, w których znajduje się wystawa Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń oraz doskonale wyposażoną salę audytoryjno-konferencyjną. Poprzednia cześć renowacji, otrzymała wyróżnienie w konkursie na nagrodę muzealną roku Sybilla 2014 w kategorii Inwestycje.
Etap, który właśnie ruszy dzięki środkom z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, pozwoli zamknąć ten wieloletni proces. Powstaną spełniające najwyższe standardy dzisiejszego muzealnictwa sale ekspozycyjne oraz przestrzenie otwarte dla mieszkańców Krakowa, gdzie będą mogli oni na co dzień, swobodnie poznawać i uczyć się Krakowa. Jednocześnie będą to miejsca wymiany myśli o Krakowie, jego tożsamości i dziedzictwie, gdzie również muzealnicy będą mogli się wsłuchać w głos krakowian i gdzie będzie powstawał kształt i charakter Muzeum.
Przewidywany koniec prac to II połowa 2020 r.
Zdjęcie przedstawiające dwóch mężczyzn siedzących przy biurku i podpisujących umowę

Powiązane oddziały