Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Podzielcie się z nami swoim dzieciństwem!

Kolorowa grafika przedstawiająca zabawki. Na grafice napis „Podzielcie się z nami swoim dzieciństwem” i logo Muzeum Krakowa.

Macie w domu PRL-owskie lalki, misie, bajki, gry? Koziołka Matołka, samochód na baterie, a może Atari? Zakurzone sanki w piwnicy, zdjęcia ukryte w szufladzie? Mogą stać się częścią wystawy powstającej w Muzeum Nowej Huty.

Muzeum Nowej Huty – oddział Muzeum Krakowa zaprasza do współtworzenia wystawy czasowej o dzieciństwie w PRL-u. Jej tematem będą zabawy i rozrywki dziecięce.

Nie istnieje jedna historia, jedna uniwersalna opowieść – każdy ma indywidualne wspomnienia z najmłodszych lat. A może i zachowane do dzisiaj pamiątki? Misie, lalki, bajki, gry planszowe i komputerowe? Zakurzone sanki i stary rowerek w piwnicy, zdjęcia ukryte w szufladzie lub rodzinnych albumach?

Drodzy krakowianie, drodzy nowohucianie, zachęcamy do podzielenia się z nami „cząstkami” waszego dzieciństwa. Chętnych do udostępnienia pamiątek zapraszamy do kontaktu. Propozycje można składać mailowo, przesyłając zdjęcia pamiątek. Na tym etapie nie przyjmujemy przedmiotów fizycznie.

A może by tak… podotykać rzeczy w muzeum? Zależy nam, by na ekspozycji znalazły się także przedmioty, które będzie można dotykać, brać do ręki, przeglądać – wszystko po to, żeby je lepiej poznać! Wielu z nas może to bardzo ułatwić i urozmaicić odbiór wystawy.

Czego zatem szukamy?

  1. EKSPONATÓW NA WYSTAWĘ. Proponowane pamiątki mogą zostać wypożyczone na czas eksponowania wystawy, a po jej zamknięciu zostaną zwrócone do właścicieli.
  2. MATERIAŁÓW ARANŻACYJNYCH. To te przedmioty, które zechcecie przekazać bezzwrotnie i których zwiedzający będą mogli dotykać, bawić się nimi, co może oznaczać ich zniszczenie.
Prosimy o przesyłanie propozycji ze zdjęciami na adres: zabawa@muzeumkrakowa.pl z informacją, czy jest to propozycja eksponatu, czy materiału aranżacyjnego.

Planowany termin otwarcia wystawy to luty 2023 r.
Kolorowa grafika przedstawiająca zabawki. Na grafice napis „Podzielcie się z nami swoim dzieciństwem” i logo Muzeum Krakowa.

Powiązane oddziały