Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Informacja dotycząca pracy w dniu 30 maja (Boże Ciało). Link
Strona korzysta z ciasteczek!

Poszukujemy materiałów do wystawy o placu Centralnym!

Kolorowe zdjęcie. Tablica uliczna z napisem "Plac Centralny"

Współtwórz z nami wystawę!

Zapraszamy do akcji Muzeum Nowej Huty!

Plac Centralny jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Nowej Hucie ze względu na architekturę i przeznaczenie otaczających go budynków, rolę komunikacyjną czy wielość funkcji jakie pełnił przez dziesięciolecia.
Postanowiliśmy stworzyć specjalną wystawę, która stawia sobie za zadanie pokazać czym jest plac Centralny dla Nowej Huty.
W związku z tym zwracamy się z prośbą do Nowohucian o możliwość udostępnienia zdjęć lub przedmiotów związanych z tych miejscem. A może ktoś z Was zna osoby, które pracowały w którymś z budynków przy placu Centralnym lub po prostu opowiedzieć czym dla niego jest plac Centralny? A może miło wspominacie zakupy przy placu Centralnym czy wizyty w Międzynarodowym Klubie Prasy i Książki. Albo posiadacie książkę ze "Skarbnicy", sukienkę z "Mody Polskiej" lub ozdobę z Cepelii?
Jeśli tak to prosimy o kontakt z kuratorami wystawy: Bartoszem Arkuszewskim (e-mail: b.arkuszewski@muzeumkrakowa.pl) lub Piotrem Kapustą (e-mail: p.kapusta@muzeumkrakowa.pl). Można także skontaktować się z nami telefonicznie (12 446 78 21).
Kolorowe zdjęcie. Tablica uliczna z napisem "Plac Centralny"

Powiązane oddziały