Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Ruszają prace w centrum Podziemnej Nowej Huty, trwają przygotowania do remontu Muzeum Nowej Huty

Z przyjemnością informujemy, że 7 maja Muzeum Krakowa podpisało umowę z firma JAWOR sp. z o.o. z siedzibą w Brzesku na remont pomieszczeń po filii Biblioteki Pedagogicznej na os. Szkolnym 22. Wartość planowanych prac to 2.826.540,00 zł. Środki te pochodzą z budżetu Muzeum Krakowa. W budynku tym będzie mieściła się główna wystawa projektu Podziemna Nowa Huta. Prace potrwają do 12 miesięcy.
30 kwietnia podpisano umowę pomiędzy Muzeum Krakowa a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącą remontu i dostosowania do potrzeb nowoczesnej placówki muzealnej dawnego kina Światowid na os. Centrum E1, w którym mieści się obecnie Muzeum Nowej Huty.
W pierwszej kolejności Muzeum przygotowuje i ogłasza przetargi związane z inwestycją. Z uwagi na jej zakres (obejmuje nie tylko remont konserwatorski budynku, ale także rozbudowę i stworzenie wystawy stałej), generalnego wykonawcę poznamy w połowie 2025 roku. Wówczas też rozpoczną się prace remontowe, planowane do 2028 roku.
W trakcie remontu niemożliwe będzie prowadzenie działalności w budynku dawnego kina, dlatego zespół Muzeum Nowej Huty przeniesie się wówczas na wyremontowane już os. Szkolne 22. To miejsce stanie się na czas remontu kina Światowid główną siedzibą MNH i miejscem prowadzenia działalności naukowej i edukacyjnej.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania VII Priorytetu Kultura Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027

Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko

Powiązane oddziały