Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Słoneczniki 2024 – wybierzcie najciekawsze wydarzenia dla dzieci!

Wystawa „Trzepaki, Reksio, Atari” oraz magazyn dla dzieci „Krzysztoforek” znalazły się w gronie ubiegłorocznych wydarzeń nominowanych w plebiscycie Słoneczniki.

Głosowanie trwa jeszcze tylko do 1 września!
To już 12. krakowska edycja plebiscytu, a równocześnie 11. warszawska i 7. śląska. Portal CzasDzieci.pl wyróżnia w ten sposób organizatorów, którzy równocześnie zapewniają dzieciom rozrywkę i wspomagają ich rozwój. Nie robi tego jednak sam, a zaprasza do współpracy rodziców, którzy przecież najlepiej wiedzą, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach, wystawie, czy w trakcie lektury i co wyniosły z nich wartościowego,
„Wszyscy bardzo dobrze wiemy, jak wiele dzieje się dla dzieci w naszym mieście. Zajęcia plastyczne, muzyczne, konkury, imprezy plenerowe, i wiele, wiele innych. Jak się odnaleźć w tej różnorodności? Co wybrać, gdy weekend zawsze ma tylko 48 godzin, a poniedziałek jest tylko jeden w tygodniu? Wiemy też, że ilość nie zawsze idzie w parze z jakością. Wychodząc naprzeciw cotygodniowym wątpliwościom, pragniemy pomóc w wyborze najlepszej oferty edukacyjno-rozrywkowej dla waszych dzieci organizując konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat” – piszą organizatorzy plebiscytu.

Są więc jego wyniki nie tylko formą oceny wydarzeń z minionego roku, ale też rodzajem rekomendacji na przyszłość.

Rodzice zgłaszają propozycje w siedmiu kategoriach, opartych na koncepcji inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Są to: JĘZYK (odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej), LOGIKA (odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/matematycznej), SZTUKI WIZUALNE (odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej), MUZYKA (odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej), RUCH (odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej) oraz PRZYRODA (odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej).

W ten sposób powstała lista nominacji, na którą można głosować za pośrednictwem strony:

Z przyjemnością informujemy, że wystawa „Trzepaki, Reksio, Atari” w Muzeum Nowej Huty, oddziale Muzeum Krakowa została nominowana w kategoriach: SZTUKI WIZUALNE i RUCH.
Magazyn dla dzieci „Krzysztoforek”, wydawany przez Muzeum Krakowa, nominowano w kategoriach: SZTUKI WIZUALNE, JĘZYK i LOGIKA.
Z góry dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy!

UWAGA! WAŻNE! Po wypełnieniu ankiety na wskazany adres mailowy otrzymujemy link, klikając w który potwierdzamy oddanie głosu.