Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia oddziałów podczas świąt Wielkanocnych Link

Święto oddziału Kamienica Hipolitów: Sposób na sukces – Błyszczeć jak diament

Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Kamienica Hipolitów, oddział Muzeum Krakowa, w ramach corocznie odbywającego się Święta oddziału, zaprasza na warsztaty oraz wykład!

Biżuteria (nie)szlachetna warsztaty

27.03.2022  (niedziela)
Grupa I - 10.00-12.00
Grupa II- 12.00-14.00
Zapraszamy Państwa na warsztaty edukacyjno-plastyczne – wyrób własnej biżuterii w oparciu o materiały z recyclingu. Biżuteria to nie tylko złoto, srebro i kamienie szlachetne, to przede wszystkim fantazja wyrażona w atrakcyjnej formie artystycznej.  Fantazja nie potrzebuje cennych kruszców, atrakcyjne mogą stać się kawałki materiału, plastiku, kolorowy filc. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wykonać niepowtarzalną biżuterię, dzięki której z całą pewnością będą się wyróżniać.
Osoba prowadząca: Magdalena Smaga (Dział Historii i Sztuki Krakowa Współczesnego, Muzeum Krakowa)

Dla kogo?
Zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe, osoby starsze, osoby zainteresowane historią mody i rękodziełem.

Obowiązuje limit osób:
Pierwsza grupa – 15 osób, II grupa – 15 osób
Cena za osobę: 15 zł

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60.

Ozdoby na każdą okazję, czyli biżuteria w zbiorach Muzeum Krakowa - wykład

27.03.2022 (niedziela), godzina 16:00
Na wykładzie zaprezentowana zostanie biżuteria ze zbiorów Muzeum Krakowa do początków wieku XX. Omówimy funkcje jakie pełniły ozdoby, także najbardziej oczywistą - dekoracyjną. Pokażemy wyroby złotnicze pozwalające zamanifestować pełnione stanowisko – insygnia burmistrza i starszych cechów rzemieślniczych oraz biżuterię będącą wyrazem postawy patriotycznej lub poglądów religijnych. Zastanowimy się które formy biżuteryjne stanowiły ponadczasową ozdobę i jak ewoluowały, a które były popularne jedynie w niektórych epokach.
Osoba prowadząca: Dr Katarzyna Moskal (Dział Historii i Sztuki Krakowa Nowożytnego, Muzeum Krakowa)

Dla kogo?
Zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe, osoby starsze, osoby zainteresowane historią mody i obyczajowości.

Wykład odbędzie się stronie Facebook Kamienica Hipolitów – wykład prowadzony w programie ZOOM z bezpośrednim podpięciem na FB Kamienicy Hipolitów.

Udział bezpłatny. Bez wcześniejszej rezerwacji.

W tym dniu w Kamienicy Hipolitów wydawnictwa Muzeum Krakowa będzie można nabyć z 20% rabatem.
Kolorowy baner reklamujący wydarzenie