Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Strona korzysta z ciasteczek!

Weź udział w targach dobroczynności

Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Już w sobotę, 5 marca w Starej Zajezdni o godz. 10.00 rozpocznie się VI edycja Targów Dobroczynnych Fundacji Centaurus zajmującej się pomocą koniom, osłom, zwierzętom domowym i gospodarczym.

Targi Dobroczynne to spotkanie, podczas którego czyni się dobro. A my, członkowie Fundacji Centaurus, poprzez wieloletnie pomaganie poszkodowanym zwierzętom jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Chcemy się dzielić naszymi doświadczeniami i szerzyć szlachetne idee, dlatego już 5 marca 2022 roku zapraszamy do Starej Zajezdni w Krakowie, aby wspólnie robić dobre rzeczy. To największa polska impreza charytatywna oparta na dwóch hasłach: POMAGANIE i ZERO WASTE. Wprawiamy w ruch to, co komuś jest niepotrzebne lub czym chce się podzielić. Książki, odzież, rękodzieło, płyty, antyki, akcesoria domowe czy dla zwierząt. To wszystko można znaleźć na Targach Dobroczynnych i zabrać ze sobą w zamian za wrzutkę do puszki. Całkowity zysk przeznaczany jest dla naszych czworonożnych przyjaciół. Jeśli lubicie szperać, buszować i wertować, zapraszamy serdecznie do poszukiwania skarbów, które realnie przyczynią się do zakupu owsa, siana czy leków dla zwierząt.
Ale oprócz ważnych idei kluczowe są dla nas także: atmosfera, smak, spotkanie i wymiana wrażeń, dlatego podczas imprezy będzie można usłyszeć muzykę akustyczną na żywo, a o nasze podniebienia zadba kuchnia roślinna. W przypadku tej edycji współpracować z nami będą lokalne restauracje, więc jeśli macie ochotę spróbować krakowskich wege przysmaków, to zapraszamy tym bardziej. Dla małych, średnich i dużych przewidziane są animacje i zabawy o tematyce ekologicznej. W planach mamy między innymi wspólnie wykonanie ogromnej bio mandali z kasz, ziaren, obierek po warzywach czy owocach. Młodsi goście będą mogli wcielić się w rolę artystów, gdyż specjalnie dla nich zrealizujemy wernisaż eko wystawy (o której będziemy jeszcze pisać).

Na Targach Dobroczynnych zyskują wszyscy – planeta, zwierzaki i uczestnicy.
Jeśli macie ochotę doświadczyć tej obopólnej wymiany dóbr, przyjdźcie na Targi Dobroczynności. Można wziąć ze sobą zalegające przedmioty, którym organizatorzy pomogą znaleźć nowego opiekuna. Więcej informacji na stronie targidobroczynne.pl

Fundacja Centaurus
działa od 2006 roku i do tej pory pomogła ponad 1500 koniom, 250 osiołkom, setkom zwierząt domowych i gospodarskich. Fundacja, dzięki licznej grupie ponad 600 000 darczyńców, założyła największy azyl dla koni w Europie, czyli Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach, gdzie otoczonych opieką jest około kilkuset zwierząt. To organizacja, która realnie pomaga, chroni i daje nowy dom najbardziej potrzebującym istotom. 

VI edycja Targów Dobroczynnych Fundacji Centaurus
5 marca 2022
10:00-18:00
Stara Zajezdnia, ul. Świętego Wawrzyńca 12 w Krakowie
Kolorowy baner reklamujący wydarzenie