Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Współczesność uczy się z historii

Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Bezpłatne warsztaty online dla uczniów szkół ponadpodstawowych!

Sytuacja za naszą wschodnią granicą spędza sen z powiek nie tylko dorosłym. Z całą pewnością porusza również serca młodych.
Aby wesprzeć ich w tym czasie eskalacji działań wojennych proponujemy Państwu skorzystanie z oferty zajęć Muzeum Krakowa. Traktując refleksję nad przeszłością jako punkt wyjścia, skłaniają one do dyskusji, podjęcia tematów współczesnych, kształtowania konkretnych postaw etycznych.
Uwaga! W miesiącu marcu 2022 r. zajęcia te będą realizowane bezpłatnie.

Zajęcia, których celem jest połączenie edukacji historycznej z edukacją antydyskryminacyjną oraz edukacją na rzecz praw człowieka. Poprzez odwołanie się do przykładów z przeszłości będziemy analizować ponadczasowe, uniwersalne mechanizmy determinujące stosunki społeczne oraz odnosić je do współczesnych doświadczeń młodych ludzi. Szukanie analogii między historycznymi wydarzeniami, uniwersalnymi mechanizmami a realnymi przykładami z codziennego życia współczesnej młodzieży pomoże lepiej zrozumieć źródła i dynamikę rozwoju omawianych zjawisk, uczynić je bardziej zrozumiałymi dla osób uczestniczących w zajęciach. Podczas wszystkich lekcji proponowanych w ramach bloku będziemy skupiać się na trzech obszarach jednocześnie: wiedzy, umiejętności i postawach. Takie holistyczne podejście do tematu pozwoli na osiągnięcie szerokiego spektrum celów – nie tylko edukacyjnych, ale i wychowawczych.

Program zajęć:

• Jak dogadać się mimo dzielących nas różnic? Wesele Wyspiańskiego w praktyce
  • Jedenaste. Nie bądź obojętnym
  • Jak się nie dać „czwartej władzy”. Propaganda medialna w pigułce.
  • „Trudne” dziedzictwo i miejsca (nie)pamięci
  • Na koniec pamiętać będziemy nie słowa naszych wrogów, lecz milczenie naszych przyjaciół

Szczegółowe informacje o warsztatach:Współczesność uczy się z historii

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Zajęcia prowadzone są na platformie internetowej Zoom, od poniedziałku do piątku, między 9.00 a 16.00.

REZERWACJE
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne online przyjmowane są najpóźniej na trzy dni robocze przed planowanym terminem zajęć, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać mailowo na adres: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl
OPŁATY - W miesiącu marcu 2022 r. zajęcia organizowane są bezpłatnie.

POZOSTAŁE INFORMACJE
Maksymalna liczba uczestników zajęć edukacyjnych online wynosi 30 osób.
Czas trwania zajęć, podany przy każdym z tematów, ma charakter orientacyjny.
Obecność nauczyciela (opiekuna grupy) podczas zajęć jest obowiązkowa.
W przypadku rezygnacji z zajęć edukacyjnych prosimy o niezwłoczną informację.
W wyjątkowych przypadkach Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć, po uprzednim powiadomieniu zamawiającego.
Kolorowy baner reklamujący wydarzenie