Żegnamy Stanisława Czerpaka

Czarno-biała fotografia. Mężczyzna przechodzący przez drzwi fot. Andrzej Janikowski/Muzeum Krakowa
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisława Czerpaka, wieloletniego dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (lata 1964 – 1973). W latach 1961 - 1969 był także członkiem Komisji Kultury Rady Miasta Krakowa. Funkcję dyrektora Muzeum objął po pierwszym w historii dyrektorze - Jerzym Dobrzyckim. Był człowiekiem czynu, historykiem, cechującym się energią w działaniu, skutecznym w realizacji postawionych przed instytucją celów. Konsekwentnie rozbudowywał bazę lokalową muzeum, jak również powiększał zespół pracowników. Za czasów jego kadencji Muzeum pozyskało siedzibę stałą w Pałacu Krzysztofory (Rynek Gł. 35).