Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Informacja dotycząca pracy w dniu 30 maja (Boże Ciało). Link
Strona korzysta z ciasteczek!

Zielona instalacja

Kolorowa fotografia. Kobieta i mężczyzna wyrzucający plastikową budkę do śmieci

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w akcji zbierania zielonych butelek plastikowych oraz warsztatach!

Zbieramy zielone butelki z plastiku

Dołóż swoją cegiełkę do tworzącej się wystawy stałej Kraków od początku bez końca. Wśród wielu tematów, jakie pojawią się na nowej ekspozycji, znajdą się rozważania na temat relacji między miastem a przyrodą, - na przykładzie naturalnych wyróżników Krakowa takich jak Błonia, Planty, Las Wolski czy wapienne skały. Nie tylko przyjrzymy się, jak zielony jest Kraków, ale też zwrócimy uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą aktywność człowieka. Pomoże nam w tym instalacja, którą stworzymy razem z Wami.

W pierwszym etapie zachęcamy Was do przekazywania zużytych zielonych butelek i opakowań z tworzywa PET i innych rodzajów plastiku. Zostaną one wtórnie wykorzystane jako materiał do wykonania instalacji i jednocześnie przybliżą idee zrównoważonego gospodarowania surowcami i dbałości o środowisko.

Butelki i inne materiały prosimy wrzucać do kontenera znajdującego się dziedzińcu Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35). Prosimy o wstępne przepłukanie dostarczanych materiałów z powierzchniowych zabrudzeń.

Warsztaty: harmonogram

W kolejnym etapie zaprosimy Was do uczestnictwa w warsztatach, w których wraz z twórcami instalacji przerabiać będziemy pozyskany materiał w miniaturowe dzieła sztuki:

16.10 (sobota) godz. 11.00
24.10 (niedziela) godz. 11.00
25.10 (poniedziałek) godz. 17.30
27.10 (środa) godz. 17.30

Zapisy: Centrum Obsługi Zwiedzających:
tel. 12 426 50 60
email: info@muzeumkrakowa.pl 

Warsztaty odbędą się w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków.
www.muzeumkrakowa.pl/oddzialy/palac-krzysztofory
www.facebook.com/PalacKrzysztofory
Projekt „Krzysztofory od nowa – Muzeum Kompletne: modernizacja i remont konserwatorski Pałacu Krzysztofory wraz z przystosowaniem jego funkcji do realizacji zadań nowoczesnego, wielofunkcyjnego obiektu muzealnego”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

_

Kolorowa fotografia. Kobieta i mężczyzna wyrzucający plastikową budkę do śmieci

Powiązane oddziały