Atomowa groza, czyli tajemnice nowohuckich schronów - oprowadzanie z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji

Kolorowa grafika. Budynek Muzeum Nowej Huty.
Najważniejsze informacje
Start: spotkanie w holu budynku Muzeum Nowej Huty
Czas trwania: 2 godziny
Limit miejsc: 10 osób
Udział bezpłatny
Konieczność rezerwacji:
Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang, e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109/ 691-377-437
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426-50-60

Spotkanie inkluzywne skierowane głównie do młodzieży oraz osób dorosłych niewidomych i słabowidzących.
Możliwa asysta z przystanku tramwajowego.

Muzeum Krakowa zaprasza na oprowadzanie z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”.

Wokół nowohuckich schronów narosło wiele mitów. Czy faktycznie pod Nową Hutą znajduje się podziemne miasto? Gdzie znajdowały się nowohuckie schrony? Czy rzeczywiście miały chronić mieszkańców przed wybuchem jądrowym?

Podczas spotkanie poznamy okoliczności budowy schronów w PRL, usłyszymy dzieje zimnowojennego konfliktu i towarzyszącej mu propagandy, a także odkryjemy tajniki infrastruktury schronowej w Nowej Hucie.

Osoba prowadząca: Agata Klimek-Zdeb (asysta: Elżbieta Lang)
Kolorowa grafika. Budynek Muzeum Nowej Huty.
Najważniejsze informacje
Start: spotkanie w holu budynku Muzeum Nowej Huty
Czas trwania: 2 godziny
Limit miejsc: 10 osób
Udział bezpłatny
Konieczność rezerwacji:
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426-50-60

Możliwa asysta z przystanku tramwajowego.