Ustawienia prywatności

Najważniejsze informacje
  • oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane weekendy
  • czas trwania poszczególnych zajęć wynosi 60–90 min
  • koszt udziału wynosi 20 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)
  • rezerwacje przyjmuje Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), e-mail: info@muzeumkrakow.pl , tel. (12) 426 50 60, godziny otwarcia: poniedziałek–niedziela 10.00–19.00
Zapraszamy na wspólną podróż po „Zmysłowym mieście”. Na pobliskim kopcu, we wtorek wielkanocny, obchodzone jest święto, zwane Rękawką. Podczas tego odpustu zakupić można najróżniejsze zabawki. My jednak nie będziemy czekać do wiosny i już teraz przyglądniemy się z bliska niepozornym piłeczkom, które dawniej można było znaleźć na Rękawce. W środku miały trociny, z zewnątrz szeleszczący celofan, całość montowana była na gumce. Wspólnie z uczestnikami zajęć wykonamy takie piłeczki. Piłki będą miały dodatkowo element dźwiękowy, dzięki czemu nawiążemy do przedmiotów pomocnych dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Prowadzenie: Katarzyna Bury

OPROWADZANKI JESIEŃ – ZIMA 2024

Po wakacjach Muzeum Krakowa pragnie po raz kolejny zaprosić rodziny wraz z dziećmi w wieku 6–10 lat na spotkania w ramach edukacyjnego cyklu Oprowadzanki, czyli interaktywne oprowadzania tematyczne dla rodzin! Oprowadzanki to tematyczne oprowadzania rodzinne po wystawach stałych i czasowych oraz spacery. Głównym ich celem jest interaktywność, czyli działania angażujące wszystkich uczestników spotkania, zarówno rodziców, jak i dzieci. Rodziny poznają ekspozycje i nasze zabytki, a także przestrzeń miejską według obranego klucza tematycznego. Podczas Oprowadzenek nie zabraknie łamigłówek, zadań i wcielania się w role odkrywców i poszukiwaczy przygód.

Podczas jesiennej odsłony zaprosimy Państwa na Bielany, do niezwykłego Thesaurusa, gdzie pośród krętych uliczek pełnych eksponatów spróbujemy dowiedzieć się, co dla nas jest najcenniejszym skarbem. Następnie ruszymy w miasto i oddamy głos krakowskim duchom, by w Oprowadzankach po godzinach pokazały nam czarodziejskie zakamarki miasta. Na chwilę wrócimy jeszcze wspomnieniami do lata i odwiedzimy podkrakowską wieś, którą odmalował mistrz Wincenty Wodzinowski. Zaś na przywitanie zimy, odwiedzimy Podgórze. Pobawimy się w urbanistów i zbudujemy swoje własne miasto, a innym razem spróbujemy zaufać naszym zmysłom!

Zachęceni? To nie przegapcie tego, co dla Was przygotowaliśmy! Koniecznie zabierzcie całą Rodzinę i przyjdźcie do Muzeum Krakowa. Wspólnie spędźmy jesienne i zimowe weekendy!
Najważniejsze informacje
  • oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane weekendy
  • czas trwania poszczególnych zajęć wynosi 60–90 min
  • koszt udziału wynosi 20 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)