Fakty, mity i legendy. Kraków dla małych i dużych

Najważniejsze informacje
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Lato w Mieście jest odpłatny.

Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł
  • bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 20 zł
  • posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki
Bilety można zakupić online poprzez stronę https://bilety.mhk.pl, w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Informacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Oprowadzanie interaktywne dla rodzin z dziećmi w wieku 6–13 lat Prowadzenie: Katarzyna Kucharska, Szymon Jarosiński

Podczas oprowadzania poznamy historię Krakowa od czasów osady przedlokacyjnej aż do późnego średniowiecza. Opowiemy o tym, jakich cennych informacji o życiu codziennym mieszkańców dostarczyły nam artefakty odkryte w trakcie badań archeologicznych na krakowskim Rynku. Staniemy również oko w oko ze Smokiem Wawelskim, poszukamy śladów obecności Tatarów znanych z legendy o hejnaliście oraz zastanowimy się, kim jest postać umieszczona na jednym z denarów króla Władysława Łokietka.
Najważniejsze informacje
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.

Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł