Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Finał Krakowskiego Babskiego Combra 2025

targowisko Stary Kleparz
Najważniejsze informacje
  • Udział bezpłatny

Zapraszamy na finał Babskiego Comberu.

Harmonogram:
14:00 -
oficjalne otwarcie Babskiego Combra na Starym Kleparzu, wspólny taniec i śpiew z uczestnikami oraz przechodniami, akompaniament heligonka i baraban.

14:20 - przejście Plantami wraz z wyłaniającymi się muzykami, którzy falami dołączają do pochodu wzmacniając moc dźwięku.

14:30 - przystanek na Placu Szczepańskim, przedstawienie I Marszałkini Babskiego Combra, obtańcowanie oraz ośpiewanie Miedzianny (pomnika przekupki).

14:40 - przejście z muzyką i śpiewem na Rynek Główny ulicą Szczepańską

14:45 - wejście do Sukiennic chodzonym od strony linii A-B, przejście wzdłuż całego pasażu, potem wyjście środkowym portalem w kierunku ul. Szewskiej

14:50 - rozpoczęcie potańcówki animowanej przez Joannę Cichoń

Prowadzenie pochodu: Katarzyna Chodoń i Joanna Łucja Cichoń, Kapelmistrzyni: Żaneta Seweryn


Katarzyna Chodoń - Folklorystka, śpiewaczka, edukatorka polskich tańców i pieśni tradycyjnych. Absolwentka V Studium Folklorystycznego w MCK „Sokół” w Nowym Sączu. Odznaczona Medalem Św. Krzysztofa Muzeum Krakowa w dziedzinie Kultywowanie krakowskich tradycji i obyczajów (2023). Stypendystka MKiDN “Kultura w Sieci” z projektem „Bestiariusz Krakowski” (2020), Miasta Kraków „Kultura Odporna” (2021). Instruktorka śpiewu i tańca tradycyjnego w Teatrze Złoty Róg przy Towarzystwie Przyjaciół Bronowic. Liderka zespołu Kapela Kasi Chodoń. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi przy projektach związanych z edukacją regionalną. Wokalistka w zespołach kultywujących tradycje muzyczne polskie i słowiańskie.

Joanna Łucja Cichoń - tancerka i instruktorka tańca, w tańcach tradycyjnych zanurzona od dwudziestu pięciu lat, Stypendystka Miasta Krakowa z programem „Krakoskie Dziady”, pedagożka i terapeutka Gestalt, trenerka języka ruchu i świadomej pracy ciałem.

fotografia: Marek Lasyk /REPORTER

Najważniejsze informacje
  • Udział bezpłatny