Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link

Legendy zaklęte w świetle i cieniu – Legenda o głowach wawelskich

Najważniejsze informacje
Rodziny z dziećmi w wieku 7-9 lat
Limit osób: 30 osób (łącznie dzieci wraz z rodzicami)
Bilet: 20 zł od dziecka
Konieczna rezerwacja; Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@mhk.pl, tel. 12 426-50-60
Zapraszamy na warsztaty dla rodzin z dziećmi „Legendy zaklęte w świetle i cieniu”.Zwiedzając zamek na Wawelu trafimy do sali tronowej, której sufit ozdobiony jest rzeźbionymi w drewnie głowami. Jedna z tych głów ma zawiązane usta, ponieważ, wedle legendy, przemówiła kiedyś do króla i zwróciła mu uwagę, że wydał niesłuszny wyrok. Jakiego króla ośmieliła się skarcić drewniana głowa i czy wyrok był sprawiedliwy? Tego wszystkiego dowiemy się podczas majowego spotkania.
Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których sami przygotujemy figurki aby następnie wykorzystać je w przedstawieniu teatru cieni. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Warsztaty poprowadzi Teatr Otwarty
Legendy zaklęte w świetle i cieniu to cykl warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 7-9 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowują postacie i scenografię związane z daną legendą. Następnie, z wykorzystaniem teatru cieni, przedstawiają opowieść, samodzielnie animując postacie. Warsztaty odbywają się w soboty w Sali Miedzianej pałacu Krzysztofory.

Osoba prowadząca: Teatr Otwarty TO
Najważniejsze informacje
Rodziny z dziećmi w wieku 7-9 lat
Limit osób: 30 osób (łącznie dzieci wraz z rodzicami)